Hyatt Place Bloomington / Normal

75 billeder
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse
Vi åbner Booking.com i en ny fane for en fair sammenligning.
Hyatt Place Bloomington / Normal
$$$$

Beskrivelse

Ophold på Hyatt Place Bloomington / Normal Hotel i hjertet af Normal, kan gæsterne benytte sig af fitness-lektioner, et fitnesscenter og terrasse-restauranten. Denne indkvartering med en indendørs pool ligger i en kort afstand fra Redbird Arena og Children's Discovery Museum.

Beliggenhed

Wittenberg ISU luthern Center er inden for 5 minutters gang. Det er 6 km fra Prairie Aviation Museum. Du kan komme til Maxwell Park om få minutter i bil.

Uptown Normal Terminal busstoppested som ligger omkring 450 meter væk fra stedet.

Værelser

Disse værelser er indrettet med elegante møbler.

Mad og drikke

Hyatt Place Bloomington / Normal Hotel tilbyder en morgenmadsbuffet dagligt. Der er også en lounge bar. University Galleries of Illinois State University og Hidden Creek Nature Sanctuary ligger 600 meter fra hotel.

Fritid og erhverv

Hotellet har også en hæveautomat og en restaurant. Alternativt kan gæsterne træne i et fitnesscenter.

Godt at vide
Check-in/Check-ud
fra 16:00-23:59
indtil 12:00
Faciliteter
Offentlig parkering er mulig på stedet gratis.
Der er gratis Trådløst internet .
Anden information
Morgenmad
Alle gæster tilbydes en buffet morgenmad med et tillæg. 
Børn & ekstra senge
Der tilbydes ikke børnesenge på værelset. 
Kæledyr
Kæledyr er tilladt ved forespørgsel.
Bygning
Antal etager:8
Antal værelser:99
Priskalender
Tjek tilgængelighed og priser for dine datoer nu!

Værelser & Tilgængelighed

Værelse med en queensize-seng
  • Maks:
    4 personer
  • Sengemuligheder:
    2 Queen Size BedsKingsize-seng1 kingsize-seng og 1 sovesofa
Værelse med en kingsize-seng på de øverste etager
  • Maks:
    4 personer
  • Sengemuligheder:
    Kingsize-seng1 kingsize-seng og 1 sovesofa
Mobilitet tilgængelig værelse med en queensize-seng
  • Maks:
    2 personer
  • Sengemuligheder:
    2 Queen Size Beds
Vis 2 flere værelsestyperMindre

Faciliteter

Vigtigste faciliteter

WiFi

Wi-Fi

Gratis parkering
Bagageopbevaring
24-timers service

24-timers Reception

Mad/ Drikke

Bar/ Lounge område

Restaurant

Velkomstdrink

Snackbar

Fitness/ Motionscenter

Fitnesscenter

TV

Fladskærms TV

Elevator

Sport & Fitness

  • Fitnesscenter
  • Golfbane

Services

  • Husholdning
  • Renseri
  • Butikker/Handelsservices
  • Velkomstdrink

Middagsfaciliteter

  • Restaurant
  • Snackbar
  • Bar/ Lounge område

Mødefaciliteter

  • Businesscenter
  • Møde-/ banketfaciliteter

Børnefaciliteter

  • Tremmesenge/vugger
  • Børnebuffet

Faciliteter for handicappede

  • Handicaptoilet

Fritidsfaciliteter

  • Solterrasse
  • Fritids-/ TV værelset

Udsigt fra værelset

  • Udsigt over Byen

Værelsesfaciliteter

  • Klimaanlæg
  • Varme
  • Dagligstue
  • Terrasse
  • Havemøbler
  • Te- og kaffefaciliteter
  • Strygeservice

Badeværelse

  • Gratis toiletartikler

Medier

  • Fladskærms TV
  • AM/FM vækkeur

Værelsesindretning

  • Tæppebelagt gulv
Vis alle faciliteterSkjul faciliteter

Vigtige oplysninger om Hyatt Place Bloomington / Normal

💵 Laveste værelsespris <br /> 1078 DKK
📏 Afstand til centrum 2.6 km
🗺️ Beliggenhedsvurdering 9.4
✈️ Afstand til lufthavn 9.6 km
🧳 Nærmeste lufthavn Central Illinois Regional, BMI

Beliggenhed

Adresse
Adressen er blevet kopieret.
200 Broadway Avenue, Bloomington, Illinois, USA, 61761
Se på kort
200 Broadway Avenue, Bloomington, Illinois, USA, 61761
  • Populære seværdigheder
  • I nærheden
  • Restauranter
  • Hoteller i nærheden
Museum
Children's Discovery Museum
190 m
232 West College Avenue
Redbird Arena
270 m
Restaurant
The Rock
90 m
Restaurant
Coffee Hound
160 m
Restaurant
LA Bamba Mexican Restaurant
290 m
Restaurant
Pub II
360 m
Restaurant
Jimmy John's
1.1 km
Restaurant
Cherryberry
1.2 km

Anmeldelser om Hyatt Place Bloomington / Normal

8.6 /10
Fantastisk
435 anmeldelser
Verificerede anmeldelser  
Oplev topbedømte muligheder gennem anmeldelser, vi verificerer fra vores side og Booking.com.
Boede du der?
Del din oplevelse med os.
Skriv en anmeldelse

Ofte stillede spørgsmål om Hyatt Place Bloomington / Normal

Hvad er afstanden fra det Hyatt Place Bloomington / Normal hotel til Bloomington bymidte?
Bloomington bymidte kan nås inden for en 30-minutters gang fra det Hyatt Place Bloomington / Normal hotel.
Hvad er den nærmeste lufthavn til det 3-stjernede Hyatt Place Bloomington / Normal hotel?
Den nærmeste lufthavn til det 3-stjernede Hyatt Place Bloomington / Normal hotel er lufthavnen Central Illinois Regional (15 km), og den kan nås med en 15-minutters biltur.
Hvor meget koster lufthavnstransporten i et Hyatt Place Bloomington / Normal hotel?
Bus shuttle er gratis og vil tage dig til et Hyatt Place Bloomington / Normal hotel inden for 15 min
Kan jeg efterlade min bil gratis på Hyatt Place Bloomington / Normal hotel? parkeringsplads?
På Hyatt Place Bloomington / Normal hotel er en offentlig parkeringsplads tilgængeligpå stedet gratis.
Hvad er vores spisemuligheder under opholdet i hotellet?
Gæster på hotellet kan spise lige uden for hotellet til en højt vurderet-8/10 ifølge gæsternes anmeldelser-pizzeria Avanti's Italian Restaurant tilbyder italiensk køkken.
Hvilke betalingsmetoder er tilgængelige i det 3-stjernede Hyatt Place Bloomington / Normal?
Hos det 3-stjernede Hyatt Place Bloomington / Normal kan man betale med kontant, American Express og Visum.
Hvilken slags værelser tilbyder et Hyatt Place Bloomington / Normal?
Sådanne værelsestyper som Værelse med en queensize-seng, Værelse med en queensize-seng i hjørnet af bygningen og Værelse med en kingsize-seng er tilgængelige på et Hyatt Place Bloomington / Normal.
Hvilke faciliteter er inkluderet i værelserne på hotellet?
De fleste værelser på hotellet inkluderer en kaffemaskine, en sofa og et skrivebord.
Er det Hyatt Place Bloomington / Normal hotel udstyret med faciliteter for handicappede?
Ja, værelser med handicapfaciliteter og kørestols adgang tilbydes på det Hyatt Place Bloomington / Normal hotel til gæster med særlige behov.
Er der en pool på det Hyatt Place Bloomington / Normal hotel?
Ja, du vil finde en swimmingpool på det Hyatt Place Bloomington / Normal hotel.

Bedst bedømte Hyatt Place hoteller i Bloomington

Hyatt Place er kendt for at levere uovertruffen kvalitet i tjenester til deres gæster. Med et fokus på høflighed, bekvemmelighed og komfort, stræber de altid efter at opfylde deres gæsters behov. Med topmoderne faciliteter og en beliggenhed tæt på alle de vigtigste turistattraktioner, har Hyatt Place altid noget at tilbyde. Deres ekspertise og engagement over for deres gæster gør Hyatt Place til et uundværligt valg.

Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
-
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse